piatok 19. mája 2017

DIY darčekový obal pre Pretty Papers

Tento mesiac sa challenge na Pretty Papers nesie v znamení kombinácie čiernej a zlatej farby a na inšpiráciu som pripravila fotopostup na vytvorenie darčekového obalu na kartu:


Obal je svojimi rozmermi malý, ale je otvárací a skrýva v sebe tri kapsičky - jednu na darčekovú kartu, jednu na napísanie venovania na kartičku a jednu na drobný darček - záložku. Základom sú dva pevné biele papiere v rozmere 12,5 x 16 cm:


Papiere som preložila na polovicu, do zloženého stredu som spravila tri dierky a zošila som ich čiernou niťou k sebe:
Vznikol taký mini zošit so štyrmi stranami. Na jednu stranu vo vnútri som nalepila po okrajoch obojstrannú lepiacu pásku a vnútorné listy som zlepila k sebe, aby som spravila kapsičku na darčekovú kartu:
Tento základ som potom ozdobila. Použila som obe strany papiera Bella! - Hearts & Stripes Indigo, zlatý metalický papier, pergamenový papier, pečiatku a zlatý embossovací prášok, čierno-biely papier, nálepky a ozdoby z kolekcie Cute Girl od Crate Paper, čierno-bielu šnúrku Divine Twine a biele tekuté enamelky od Ranger:


Na prednej strane som bannerom zo zlatých vlajočiek prichytila šnúrku, aby sa obal dal zaviazať a dozdobila som ho venovaním, drobnými výsekmi, enamelkami a zlatou spinkou v tvare mašličky. Pod venovanie som ešte vlepila plastový výrez koruny z kolekcie Cute Girl:Po otvorení je prvá dvojstrana ozdobená kapsičkou zo zlatého papiera, nálepkami Cute Girl, metalickými nálepkami a výsekmi balónov:


Po otočení stránky je druhá dvojstrana zasa dekorovaná papierom, výrezmi balónov, nálepkou a kapsičkou, v ktorej je záložka:
Namiesto záložky sa dá do obalu vsunúť napríklad fotografia, alebo druhá kartička, takto sa dá spraviť aj mini album s kapsičkami - malý milý darček:Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára