piatok 18. marca 2016

Posol jari DIY tutoriál pre Pretty Papers

Jar sa pomaly blíži a ja opäť začínam čím ďalej tým viac tvoriť s farbami a mojimi obľúbenými kvetmi. Schovala som už všetky zimné dekorácie z bytu a nahrádzam ich jarnými. A ako každý rok, aj tento krát som sa rozhodla si nejakú novú vyrobiť. Keďže sa mi vždy veľmi páčili rôzne ozdobené vtáčie búdky a v zime som si žiadnu spraviť nestihla, chcela som si urobiť jarnú. Nakoniec jednu vytvorila aj s fotonávodom pre Pretty Papers.


Na moju obrovskú radosť som v jednom obchode narazila na milú búdku v takej akurát veľkosti a za super cenu 1,- euro. Tak som si jednu hneď vzala domov.


Celú búdku som natrela bielym gessom a vysušila:


Cez šablónu som naniesla špachtľou na niektoré plochy vzor modelovacou pastou:


Prehrabala som svoje ozdoby a dolepila som kúsky čipky a kartónový plot. Všetko som opäť pretrela bielym gessom:


A začala som farbiť. Vybrala som si spreje Lindy's Stamp Gang a striedavo som sprejovala a sušila a sprejovala a sušila...až kým som s výsledkom nebola ako-tak spokojná:


Potom som búdku miestami dofarbila metalickými pastami Inka Gold:


Zo zeleného papiera som si vysekla listy a nalepila na búdku:


 Nalepila som papierové kvety, pár zelených piestikov a papierové motýle:


Myslela som, že som hotová, ale stále sa mi na nej niečo nepáčilo, nebola som s výsledkom spokojná - proste niečo jej ešte chýbalo:Farby mi pripadali až moc sýte, chcela som, aby boli jemnejšie. Tak som vzala opäť biele gesso a keďže som nemala ani jeden čistý tupovač, siahla som po obyčajnej kuchynskej hubke na riad. Jemne som si hubku namočila v gesse, pár krát otlačila na búdku a potom celou plochou poriadne rozotrela. Gesso som naniesla všade, na celú búdku, plot, čipky, listy aj kvety:


A konečne som bola spokojná. Farby boli oveľa jemnejšie, ale stále dobre viditeľné, búdka dostala taký shabby šmrnc:
A už ju mám v spálni na okne a robí mi radosť :) 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára