pondelok 1. septembra 2014

Trochu iný blog hop. A different kind of blog hop.

Bola som naozaj nadšená, keď ma Kristína Čepčeková oslovila, aby som bola jednou z jej označených scrapperiek v tomto blog hop-e. Toto je tak trochu iný blog hop, v ktorom odpoviem na zopár otázok a tak vlastne predstavím svoju tvorbu a prácu. Následne si vyberiem ďalšie tri scrapperky, ktoré budú 
v blog hope pokračovať.
Kristína je veľmi talentovaná scrapperka s osobitým rukopisom a jej štýl je úžasný. Tvorí layouty, notesy, pohľadnice vo vintage štýle s množstvom úžasných detailov a ozdôb (naozaj ich veľmi obdivujem!). Takže jej ďakujem za oslovenie 
a tu sú moje odpovede:

I was really excited when Kristína Čepčeková asked me to be one of her tagged scrappers in this blog hop. This is a little different kind of blog hop. I will answer some questions and throught the answers I will present my work. Then I tag three scrappers who will continue in blog hop.
Kristína is very talented scrapper with very personal signature style. Her style is really amazing. She creates layouts, notebooks, cards in vintage style with a lot of wonderful details and embellishments (I really admire it!). So I thank her for tagging me and here are my answers:

1. Na čom práve teraz pracujem? What am I working on right now?Práve teraz mám rozpracovaných niekoľko projektov – nový layout, zopár pohľadníc, visačiek a minizápisníkov, a pracujem na novom článku pre scrapper. sk o využití recyklovaného papiera v scrapbookingu.

Right now I´m working on a few projects – new layout, some cards, tags and mininotes, and I´m writing a new article for scrapper.sk, how to use recycled paper in scrapbooking.
2. Ako dlho mi trvá vytvoriť projekt? How long does it take me to create a project?
 
Závisí to od toho na akom projekte pracujem. Pri layoute (aby som bola naozaj spokojná) je to okolo dvoch hodín, od vytvorenia podkladu až po najmenšie detaily. Pohľadnice mi trvajú okolo 30 až 45 minút. A zápisníky alebo albumy – to je veľmi rozdielne, niekedy pol hodinu, niekedy aj okolo 6 hodín.

It depends on project that I am working on. To be really satisfied with layout, it takes me about two hours from creating background to the smallest details. I work around 30-45 minutes on one card. Notebooks and albums may vary from half an hour to 6 hours.

3. Aké sú momentálne moje obľúbené veci, ktoré používam pri tvorbe? (s čím momentálne najradšej pracujem?) What are my favorite things to create with at the moment?

 
Biele textúrované papiere, vodové farby, šablóny, drevené výrezy, kartónové výrezy, bakers twin, papierové kvety a čipky.


White cardstocks, watercolours, stencils, wooden chipboards, cardstock die-cuts, bakers twin, paper flowers and doilies.

4. Ako vyzerá môj kreatívny proces? How does my writing/creating process work?
 
Nuž, nad týmto som rozmýšľala dlhšie. Najčastejšie tvorím v noci, začínam večer keď zaspí moja dcéra. Ako prvé si povyberám z krabíc všetko, čo budem potrebovať a začnem tvoriť. Spravím si základ, ako by to malo vyzerať. Potom stále odbieham a vyberám z krabíc ďalšie veci, ktoré zistím že ešte potrebujem :) a niekedy je ich naozaj veľa :) a nakoniec doladím detaily. 
Vždy sa snažím projekt dokončiť.

Pri písaní je to iné – mám pred sebou svoje dielo a ako na neho pozerám, tak píšem. Toto ide tak nejako samé od seba. Málokedy preruším písanie, snažím sa vždy napísať všetko naraz.

Well let me think about this for a while. Mostly I am working at night when my daughter fall asleep. First step I do before I start creating is to put out from boxes everything that I need. I create early concept how it should look like. After that I pull out other things from boxes as I find out that I need them. Sometimes it is a lot of things. At the end I am playing with the details. I always try to finish my project.
Writing is different. I have my creation in front of me and I write while I am looking on it. This is easy for me. I always try to write all at once, rarely interrupt it. 

5. Ako a čím sa inšpirujem? (čo všetko ma inšpiruje?) How do I become inspired and stay inspired?
 
Pri tvorení využívam sketche a sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Inšpirujú ma aj samotné papiere, niekedy presne viem, ako ich použijem. A samozrejme internet, moje obľúbené blogy, videá a postupy na YouTube a Pinterest.

I am working with sketches that are big inspiration for me, as well as papers. Sometimes I know exactly how will I use them. And of course internet – my favourite blogs, video tutorials on YouTube and Pinterest.

6. Aký je môj osobný štýl, rukopis? (ako by som popísala svoj osobný štýl, rukopis?) What is my signature style?

 
Tak toto je pre mňa dosť ťažká otázka. Začala som tvoriť pohľadnice v romantickom vintage štýle. Layouty som začala tvoriť až neskôr. Väčšinou scrapujem fotky mojej dcéry a tu sa mi tento štýl proste nehodil. Layouty sú skôr v modernom štýle, na bielom podklade. Zopár vecí však moje diela spája, veľakrát som počula že moje výtvory sú veľmi jemné, nežné, čisté a jednoduché.

 
Well this is really hard question for me. I started with cards in romantic vintage style and later I started creating layouts. Mostly I scrap the pictures of my daughter and this style does not clash with that for me. Generally layouts are in modern style on white background. I have heard many times that my works are very soft, gentle, clean and simple; those are attributes that define my products.

A to je odo mňa všetko. Budúci týždeň blog hop pokračuje 
s týmito scrapperkami:
Martina Valešová z Vintage Crafting, majiteľka obchodíku organizátorka.sk s nádherným materiálom (nielen) na scrapbooking vo vintage štýle. Vytvára nádherné drobnosti, layouty a PL stránky vo vintage štýle.Anna Norman, talentovaná scrapperka a spoluzakladateľka scrapbookového ateliéru Papero amo, ktorý proste nemôžete nemať radi. Má úžasné nápady, svieži štýl a jej výtvory vás nadchnú.

(je mi to veľmi ľúto, ale tretia scrapperka mi bohužiaľ na poslednú chvíľu zrušila účasť v blog hop kvôli veľkej vyťaženosti).

And that´s all from my side. Next week blog continues with these scrappers:
Martina Valešová from Vintage Crafting, owner of e-shop organizatorka.sk, which is full of beautiful material (not only) for scrapbooking in vintage style. She creates beautiful paper crafts, layouts and PL pages in vintage style.

Anna Norman, talented scrapper and co-founder of scrapbook atelier Papero amo which you definitely will love. She has great ideas, fresh style and her creations will catch your eye.

(I´m really sorry because the third scrapper cancelled her participation  in blog hop).

1 komentár:

  1. Nádherná práca, Dani! Ďakujem za milé slová, príspevok je skvelý - rada som si ho prečítala ;) Nech sa Ti aj naďalej darí, zostávam vernou obdivovateľkou :P

    OdpovedaťOdstrániť